Sokolí péro

Kalendář šermířských soutěží ČR nenabízí žádnou týmovou soutěž kromě vrcholového mistrovství republiky, kde si družstva z menších oddílů zašermují zpravidla jeden zápas. To je pro mnohé po hříchu málo. Přitom soutěže družstev jsou tak zábavné a odlišné od mnohem četnějších individuálních klání!

Myšlenka, motivace a nadšení pro týmový sportovní šerm způsobila vznik kordového turnaje smíšených družstev, když skupinka nadšenců okolo Dana Kašpara začátkem tohoto tisíciletí uspořádala v plzeňské sokolovně ve Štruncových sadech první ročník. V Plzni tak začala tradice pravidelných týmových klání v přátelském a sportovním duchu, na kterém si všichni účastníci mohou do sytosti zašermovat.

… Sokolí péro…

Po Danově odchodu do Prahy a dalších personálních změnách v sokolském oddíle se v r. 2011 turnaje ujal šermířský oddíl TJ Lokomotiva Plzeň. Soutěž se přestěhovala do spojených tělocvičen v areálu SPŠE. Tradičně do Plzně přijíždějí šermíři z Brna, Třebíče, Hradce Králové, Karlových Varů, Ústí nad Labem, Tábora, Písku a Prahy. Složení tříčlenných družstev nemá žádná věková, genderová ani výkonnostní omezení. Na planši se tady mohou potkat patnáctiletí začátečníci i vítězové Světového poháru. Přesto, anebo právě proto, se tohoto turnaje účastní každý rok okolo stovky šermířů, kteří oceňují zejména pohodovou atmosféru, tradiční občerstvení a možnost setkat se v neformálním prostředí se sportovními soupeři. Za všechny to vystihuje věta z e-mailu, který organizátoři po jednom ročníku obdrželi: „Super zážitek, skvělá atmosféra, moc prima den“.

… to je Sokolí péro…

Zobrazit více Zobrazit méně

Sokolí péro 2024

Sobota 2. března 2024. VOŠ a SPŠE Plzeň, Koterovská 828/85.

Propozice


Historické ročníky

2024 2023 2020 2019 2018 2017